Mart 2019
P S Ç P C C P
« Ağu    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Satılık Seramik Fırını – 6.250 TL

* İtalyan know-how ve ürünleri ile son sistem teknoloji ürünü bir seramik fırınıdır.

* sıfır enerji kaybı ile çalışır.

* 1200 C derece ısıya kadar çıkabilmektedir (denenmiştir)

* 1000 C dereceye ulaşıp 10dk beklendiği bir programlamada 35kw enerji tüketmektedir. Gece saat 10dan sonra kullanılırsa tüketim 6.30TL dir. (Altı lira otuz kuruş!)

* Tam dolu bir fırın sırlama için 1200 C dereceye çıktığında ise şimdiye kadar maksimum 65kw tüketim yapmıştır ve bu da yaklaşık 12TL elektrik maliyeti demektir.

* 380 Volt 3faz elektrik ile çalışmaktadır. Elektrik idaresine gidip başvuru yapıldığı taktirde evlere bile 380 elektrik verilmektedir ve 220 kullanımından ucuzdur.

* Fırınlama hızı ve gücü ayarlanabilir ve tam otomatiktir. Siz başında olmasanız da, gündüzden ayarlayarak, gece istediğiniz saatte devreye girip çalışmasını başlatabilirsiniz.

* İç ebatları 90cm derinlik, 90cm yükseklik ve 50cm genişlik şeklinde atölye için idealdir.

* Fırınla beraber 40x40cm ebadında 6 adet ve 45×45 ebadında 2 adet refrakter raf; 60 Adet sam ayak (birbirine geçmeli ve yer kaplamayan raf ayakları) verilecektir.

* Fırın deneme amaçlı olarak 5 ön fırınlama, 5 de sırlama pişirimi olarak 10 defa kullanılmıştır. Fırını yıpratmamak amacı ile 1200 C dereyece yalnızca 1 defa çıkılmış, sırlamalar 1160 C derecede gerçekleştirilmiştir.

* Fırının herhangi bir noktası, herhangi bir diğer noktası ile aynı ısıya sahiptir. Asla pişirim aşamasında ısı kaybı yaşanmamaktadır.

* Rengi kırmızı ve beyazdır. Alt ve üst havalandırma yuvaları mevcuttur. Fırınımız Eskişehir’dedir. Anlaşmaya göre fırın yerinden alıcı tarafından alınabilir veya tarafımızdan alıcının yerinde teslim edilebilir.

Not: İhtiyacı olanlar için mermer çalışma tezgahları ve komprasör de mevcuttur. Onlar için ayrıca pazarlık yapılacaktır.

100_3642

Mahsenim Dekorasyon – Seramik Duvar Panoları

Değerli Mahsenim Ziyaretçileri,

Yakından takip ettiğiniz Mahsenim Ailesi olarak bizler, Taş Evler projesine bir ek olarak sıradaki iş kolumuzun dekorasyon olduğuna karar vermiş bulunmaktayız. Bu nedenle dekoratif manada binlerce yıllık bir sanat dalına el atmayı uygun bulduk ve bu sanat dalının adı seramik oldu.

pano1

pano2

Özellikle medeniyetin beşiği konumundaki anavatanımız Anadolu Toprakları’nda yer almış, kendini tarihin altından daha değerli sayfalarına silinmez bir şekilde kazıtmış bütün uygarlıklar, seramik sanatını kullanmıştır. Bu sanat o denli önemlidir ki, geçmiş uygarlıklara dair en önemli bilgiler bu sanatın eserlerine işlenmiştir. Türlü vazolardaki hiyeroglif anlatımlar, duvarlardaki kabartmalar, zemin işlemeler, ülkeler arası ve hiyerarşi içi yazışma ve anlaşmalar…v.b. anlatımlar, tarihi belgeler niteliğinde binlerce yıldır korunarak günümüze erişebilmiştir. Seramik sanatını tercih edişimizin sebebi de budur, bozulmadan, uzun yıllar boyu korunabiliyor oluşu.

renkli pano

Asur aslanı

Üstelik kadromuz o kadar değerli uzman arkadaşlardan oluşuyor ki, el işlemelerinin en önemli unsur olduğu seramik duvar panosunda devrim yaratacak maharete sahipler. Bu sayede, arkeolojik eserlerin restorasyon ekiplerinde yer almış olan arkadaşlarımızın hünerli ellerinden çıkan işler, insanları hayretler içerisine sürüklemektedir. Herkesin cesaret edip te gerçekleştiremeyeceği işleri başarabilmenin bize verdiği özgüven sayesinde, özgün rölyefli duvar panolarımızın dışında, özel istekler üzerine de çalışabilmekteyiz.

Gılgamış Destanı - Sümerler

Mahsenim Dekorasyon’un rölyefli duvar panoları, küçük imitasyonların çok ötesinde yer almaktadır. Duvarınızı tümden kaplayacak eserlerin yanında, şöminenizin yanı başına isteyeceğiniz 1,5m. x 2m. gibi orta boyutlarda işleri de gerçekleştirmekteyiz. Lütfen tasarımlarınızı ve aklınızdakileri bizlere danışmadan, olmaz diye kesin bir karara varmayın.

Ata saldıran aslan

Bizimle tanışın, hayallerinizi gerçeğe çevirelim. Tarihin ışıltılı sayfalarında derin bir yolculuğa çıkın!

Afrodit ve başsız nedimeleri

Mahsenim Taş Evler

Mahsenim Taş Evler, Kapadokya yöresinin volkanik taşlarını eşsiz işlemeler ile kullanarak, geleneksel mimarinin yanı sıra, dünya mimarisinden de esinlenerek mükemmel görünümler elde edilen bir kolaj, bir doğu-batı sentezi ortaya koymaktadır.

 

Mahsenim Taş Evler’in oluşumunu, sizin kendi arsanıza anahtar teslim proje şeklinde gerçekleştirmekteyiz. Bunun için gerekli olan koşullar, sizin arsanıza dair bağlı bulunduğunuz belediyeden resmi imar planını alıp bize getirmeniz ile bizim tarafımızdan oluşturulmaktadır.

Arsanızın zemin etüd raporu doğrultusunda temelin türüne, kapsamına karar verilip, örnek bir plan oluşturulmakta, akabinde de maliyetler belirlenmektedir. Size sunacağımız teklifin ardından ise projeyi başlatmış oluyoruz. Alışılandan daha kısa bir sürede de tamamlayıp teslim etmeyi taahhüt etmekteyiz.

Diğer tasarımlar için lütfen www.mahsenim.com/tasev  kısmını ziyaret ediniz!

*Mahsenim Taş Evler* Hayallerinizi Yaşatır!