Nisan 2019
P S Ç P C C P
« Ağu    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Duvar Panosu ve Şömine Uygulamaları

Değerli Mahsenim Ziyaretçileri, 

Yakından takip ettiğiniz Mahsenim Ailesi olarak bizler, Taş Evler projesine bir ek olarak sıradaki iş kolumuzun dekorasyon olduğuna karar vermiş bulunmaktayız. Bu nedenle dekoratif manada binlerce yıllık bir sanat dalına el atmayı uygun bulduk ve bu sanat dalının seramik olması gerektiğine inandık. Çünkü günümüzde arkeolojik kazılardan çıkartılan eserlerin büyük çoğunluğu seramiktir. Yani binlerce yıllık bir sanat ve ölümsüz eserler… Kendi fani olan insanoğlunun, kendinden sonraki nesiller için bırakacağı hatıranın, böylesine derin manalar içeren bir yapıt olması, kuşkusuz arzulanan bir durumdur.

Somine1

 

Somine2

Özellikle medeniyetin beşiği konumundaki anavatanımız Anadolu Toprakları’nda yer almış, kendini tarihin altından daha değerli sayfalarına silinmez bir şekilde kazıtmış bütün uygarlıklar, seramik sanatını kullanmıştır. Bu sanat o denli önemlidir ki, geçmiş uygarlıklara dair en önemli bilgiler bu sanatın eserlerine işlenmiştir. Türlü vazolardaki hiyeroglif anlatımlar, duvarlardaki kabartmalar, zemin işlemeler, ülkeler arası ve hiyerarşi içi yazışma ve anlaşmalar…v.b. anlatımlar, tarihi belgeler niteliğinde binlerce yıldır korunarak günümüze erişebilmiştir. Seramik sanatını tercih edişimizin sebebi de budur, bozulmadan, uzun yıllar boyu korunabiliyor oluşu.

Somine3

Somine4

 

Üstelik kadromuz o kadar değerli uzman arkadaşlardan oluşuyor ki, el işlemelerinin en önemli unsur olduğu seramik duvar panosunda devrim yaratacak maharete sahipler. Bu sayede, arkeolojik eserlerin restorasyon ekiplerinde yer almış olan arkadaşlarımızın hünerli ellerinden çıkan işler, insanları hayretler içerisine sürüklemektedir. Herkesin cesaret edip te gerçekleştiremeyeceği işleri başarabilmenin bize verdiği özgüven sayesinde, özgün rölyefli duvar panolarımızın dışında, özel istekler üzerine de çalışabilmekteyiz.

 

 Somine5

Somine6

Mahsenim Dekorasyon’un rölyefli duvar panoları, küçük imitasyonların çok ötesinde yer almaktadır. Duvarınızı tümden kaplayacak eserlerin yanında, şöminenizin yanı başına isteyeceğiniz 1,5m. x 2m. gibi orta boyutlarda işleri de gerçekleştirmekteyiz. Lütfen tasarımlarınızı ve aklınızdakileri bizlere danışmadan, olmaz diye kesin bir karara varmayın.

Somine7

Somine8

 

Bizimle tanışın, hayallerinizi gerçeğe çevirelim. Tarihin ışıltılı sayfalarında derin bir yolculuğa çıkın!

Somine9

Somine isikli