Nisan 2019
P S Ç P C C P
« Ağu    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Hakkımızda

2010 itibari ile iş dünyasında seramik duvar panoları imalatı, turizm yatırımları, doğal tarımsal üretim ve ticaret, taş evler alanlarında atılım yapan Mahsenim Ailesi olarak bizler, dinamik kadrosu ile Eskişehir ve Bilecik illeri başta olmak üzere, tüm Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından ortak ve tedarikçileri ile kendini göstermeye hazırlanıyoruz.

Bu bağlamda kadrosunda gençlere öncelik vermiş, uluslararası işletmecilik ve dış ticaret konularında eğitim almış, profesyonel kişilerle çalışmayı önceliği olarak belirleyen Mahsenim, istihdama da büyük oranda katkı sağlamayı hedeflemiştir. İstihdam konusunda yalnızca işletmenin sigortalı personelini düşünmek yanlış olmasa da eksiktir. Zira işletme dışındaki üreticilerin, tedarikçilerin de bu işten bir kazanımları söz konusudur. Öyle ise, bu döngünün içerisine dahil olan her birey, Mahsenim sayesinde kendine bir iş kapısı daha bulmakta, yarınlarını daha umut dolu bir gözle görebilmektedir.

Mahsenim ailesi olarak, sürekli yükselme hedefini koyarken, bunun gerekçelerini şöyle dile getiriyoruz. Bu ülkeyi seven herkesin elinden geleni en iyi şekilde yapması gerekir. Bizim isteğimiz de bu yönde olduğu için, tüm bilgi ve birikimlerimizi en iyi şekilde değerlendirmeyi bir borç bildik ve bu şuurla hareket ediyoruz.

Seramik duvar panoları alanında Anadolu Üniversitesi GSF Seramik Bölümü mezunlarından el becerileri en üst düzeyde olan arkadaşlardan oluşturduğumuz ekibimizle, dünyanın dört bir yanından gelen taleplere karşılık verebilir durumdayız. Özgün tasarımlarımız ve tarihi rölyef çalışmalarımız, dikkat çekici birer unsur haline gelirken, Mahsenim Dekorasyon olarak Taş Evler alanındaki üstünlüğümüz de her geçen gün baskın bir duruma gelmektedir. Azimle ilerlediğimiz bu yolda siz değerli misafirlerimiz ile paylaşımda bulunmak bizleri mutlu etmektedir.

Ülkemizde ekonomik göstergeler pek iç açıcı değilken, cari açık neredeyse ihracatımızın yarısına yaklaşırken, bilinçli üreticiler olarak ithalatı değil, ihracatı ön planda tutmamız gerektiğinin farkındayız. Bu yüzden, kuruluş yerimizin çevresinden, Eskişehir ve Bilecik yöresinden, bu yörenin zenginliklerinden yola çıkmayı düşündük. Osmanlı zamanından beri süregelen, en değer verilmesi gereken fakat olması gereken önemi görememiş tarım sektörü ile başlangıç yapmayı istedik. Böylece, özellikle son yıllarda ön plana çıkan doğal yaşama dönüşün de bir parçası olan katkısız tamamen doğal tarım ürünlerinin ihracatını ön plana aldık. Bunun da başında kendi kültürümüze ait olan ürünleri seçtik. Yavaş fakat kendinden emin adımlarla, ne yaptığının farkında olarak, azimle yürüyoruz.

 

Mahsenim, yalnızca kendi ihracatını yapmak üzere kurulmuş bir oluşum değildir. Aynı zamanda, kendi ihracatını yapamayan, belge ve bilgi sahibi olmayan, yurtdışı iletişiminde kopukluklar, aksaklıklar yaşayan, sorunlarla baş etmeyi denemiş fakat başarı sağlayamamış olan, pazarları tanımayan ve destek isteyen, danışmanlığa ihtiyacı olan, proje desteğine ihtiyacı olan, tanıtım bekleyen, kendini yeterince ifade edemeyen üreticiler, gerçek ve tüzel kişiler için bir yardımcı, danışman ve aracı olarak hizmet vermek üzere kurulmuştur.

 

Mahsenim, bir türlü birliktelik sağlayamayan Türk çiftçisinin durumunu çok iyi gözlemleyebilmektedir ve bu konunun üzerine gitmeyi kendine ilke edinmiştir. Kendi çevresinden başlamak üzere, çiftçiyi ne yetiştirmesi konusunda bilgilendirmeyi hedeflemekte, böylece boş kalan arazilerin de daha verimli ve kazanç sağlanabilecek biçimde değerlendirilmesini sağlamayı hedeflemektedir. Şüphesiz bu türden çalışmaların insanımıza büyük faydası olacak ve dikkat çekecektir.

Son zamanlarda ülkemizde her türden meyve sebze üretilebilir olmasına rağmen dışa bağımlı politikaların izleniyor olması ve bu durumun çiftçimize verdiği zararın yanısıra tüketiciler olarak bizlere de kötü yönde etkilerinin olması ayan beyan ortadadır… Bunun en basit örneği, şeker pancarının memleketi olan Eskişehir’de bile insanlarımızın ithal şeker kamışı ve mısırdan üretilen sağlıksız şekeri tüketmekte olduğu gerçeğidir. Bir an önce bu anlamsız ve umursamaz gidişatın önünün kesilmesi gerekmektedir.

ofis