Nisan 2019
P S Ç P C C P
« Ağu    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Mahsenim Dekorasyon – Seramik Duvar Panoları

Değerli Mahsenim Ziyaretçileri,

Yakından takip ettiğiniz Mahsenim Ailesi olarak bizler, Taş Evler projesine bir ek olarak sıradaki iş kolumuzun dekorasyon olduğuna karar vermiş bulunmaktayız. Bu nedenle dekoratif manada binlerce yıllık bir sanat dalına el atmayı uygun bulduk ve bu sanat dalının adı seramik oldu.

pano1

pano2

Özellikle medeniyetin beşiği konumundaki anavatanımız Anadolu Toprakları’nda yer almış, kendini tarihin altından daha değerli sayfalarına silinmez bir şekilde kazıtmış bütün uygarlıklar, seramik sanatını kullanmıştır. Bu sanat o denli önemlidir ki, geçmiş uygarlıklara dair en önemli bilgiler bu sanatın eserlerine işlenmiştir. Türlü vazolardaki hiyeroglif anlatımlar, duvarlardaki kabartmalar, zemin işlemeler, ülkeler arası ve hiyerarşi içi yazışma ve anlaşmalar…v.b. anlatımlar, tarihi belgeler niteliğinde binlerce yıldır korunarak günümüze erişebilmiştir. Seramik sanatını tercih edişimizin sebebi de budur, bozulmadan, uzun yıllar boyu korunabiliyor oluşu.

renkli pano

Asur aslanı

Üstelik kadromuz o kadar değerli uzman arkadaşlardan oluşuyor ki, el işlemelerinin en önemli unsur olduğu seramik duvar panosunda devrim yaratacak maharete sahipler. Bu sayede, arkeolojik eserlerin restorasyon ekiplerinde yer almış olan arkadaşlarımızın hünerli ellerinden çıkan işler, insanları hayretler içerisine sürüklemektedir. Herkesin cesaret edip te gerçekleştiremeyeceği işleri başarabilmenin bize verdiği özgüven sayesinde, özgün rölyefli duvar panolarımızın dışında, özel istekler üzerine de çalışabilmekteyiz.

Gılgamış Destanı - Sümerler

Mahsenim Dekorasyon’un rölyefli duvar panoları, küçük imitasyonların çok ötesinde yer almaktadır. Duvarınızı tümden kaplayacak eserlerin yanında, şöminenizin yanı başına isteyeceğiniz 1,5m. x 2m. gibi orta boyutlarda işleri de gerçekleştirmekteyiz. Lütfen tasarımlarınızı ve aklınızdakileri bizlere danışmadan, olmaz diye kesin bir karara varmayın.

Ata saldıran aslan

Bizimle tanışın, hayallerinizi gerçeğe çevirelim. Tarihin ışıltılı sayfalarında derin bir yolculuğa çıkın!

Afrodit ve başsız nedimeleri

Comments are closed.