Calender

Nisan 2019
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Eyl    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kapadokya balon paket 3

Eko Tur 3 – Kapadokya

Afiş3

Diğer adıyla “Güzel atlar diyarı” olarak anılan Kapadokya, 60.000 yıllık kaya oluşumları, ikibin yıllık dini zenginlikleri, kültür mirası, tabiat güzellikleri, kayadan oyma eserleri  ve sağlam turizm altyapısı ile siz değerli misafirlerini ağırlamak için herzamanki gibi hazır.

Bu kapsamda bizler, sizlerin de bu eşsiz oluşumları yerinde görebilmeniz, balon uçuşları ile unutulmaz anılara sahip olabilmeniz ve dostlarınızla paylaşabilmeniz için ekonomik paketler hazırlamış bulunuyoruz.

Paket içeriği:

1. Balon Uçuşu – Kapadokya balon uçuşu dendiğinde akla gelen ilk şey panoramik seyirdir. Panoramik uçuşlarımız standart kalkış saatinin baz alınmadığı, daha sakin ortamda bir kalkış yapılan, hava trafiğinin yoğun olmadı bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Bu sayede daha emniyetli ve daha fazla görsele sahip, şölen havasında bir uçuş sunulmaktadır. Bu açıdan düşünüldüğünde, sizlere özel bir uçuş sahasının oluşturulduğu söylenebilir. Üstelik bazen gün doğumu ile birlikte, bazen de doğumundan hemen sonra kalkış yapıldığı için, peri bacaları, diğer kaya oluşumlar ve de yeşil tabiat harikaları üzerindeki gün ışığı ile oluşan yansımaların görülmesi daha yoğun yaşanacaktır. Bu sebepledir ki, bu uçuşumuza “Panoramik Uçuş” adını vermiş bulunmaktayız.

Uçuşa Dahil Olan Hizmetlerimiz:

* Full paket yolcu sigortası

* En az 1 saatlik uçuş süresi (hava koşullarına bağlı olarak)

* 6000 – 8000 feet maksimum yükseklik

* Otel transferleri

* İnişte şampanyalı kutlama

* Uçuş sertifikası

2. Konaklama – Kayadan oyma mağara odaları bulunan butik otellerde 1 gece konaklama (sıcak su, internet, kahvaltı …vb).

Not: İlave geceleme istendiği durumlarda, kişi başı geceleme farkı 85TL olarak yansıtılacaktır.

3. Türk Gecesi – (Akşam yemeği dahildir) Sema Türk kültürünün, tarihinin ve inancının bir parçası olmasının yanı sıra, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin (1207-1273) vecde ulaşma aracıdır. Mükemmelliğin mistik döngüsünün değişik anlamlarını yedi bölümde sembolize eder (Göğe yükselme-Mirac).

Sema ayini insanın aşk yoluyla egosunu terk ederek, gerçeği bulup ve Mükemmele ulaşarak mistik bir yolculukla ruhsal olarak göğe yükselmesini simgeler. Sonra olgunlaşmış ve daha üstün bir mükemmelliğe ulaşmış bir insan olarak, aşk için ve inanç, sınıf ve ırk hakkında  fark gözetmeden tüm aleme hizmet için ruhsal yolculuğundan geri döner. Derviş başlığı (egosunun mezar taşı) ve beyaz eteğiyle (egosunun kefeni) siyah pelerinini çıkararak ruhsal olarak gerçeğe doğar, Sema’nın aşamalarından geçerek ruhsak olgunluğa yolculuk edip ilerler. Sema’nın başlangıcında ve her aşamasında kollarını çaprazlayarak bir numarayı temsi eder ve Tanrı’nın vahdetine şahitlik eder. Dönerken kolları açıktır, Tanrı’nın ihsanını kabul etmeye hazır olan sağ eli gökyüzüne, Hakka bakan sol eli toprağa dönüktür, sağdan sola doğru ekseni etrafında döner. Bu onun Tanrı’nın manevi hediyesini insanlara tebliğ yoludur. Kalbinin etrafında sağdan sola doğru dönerken, tüm insanlığı, tüm alemi şefkat ve sevgiyle kucaklar.

Sema’nın değişik anlamları olan çeşitli bölümleri vardır

A-     Aşkı temsil eden Peygambere ondan önceki tüm Peygamberlere methiye Nat-Şerif ile başlar.

Onları övmek hepsini yaratmış olan Tanrı’yı övmek demektir.

B-      Bu methiyeyi Yaratanın Kutsal emrini sembolize eden kudüm sesi izler…”Kun=Be” 

C-      Sonra  ney taksimi yapılır, bu her şeye hayat veren ilk nefesi: Kutsal Nefesi” temsil etmektedir.

D-     Dördüncü kısım peşrev eşliğinde semazenlerin birbirlerine selam vererek üç defa tekrarlanan dairevi yürüyüştür, bu şekillerden ve gövdelerden saklanmış ruha ruhun selamını simgeler.

E-      Sema ayini. selam denilen dört kısımdan meydana gelir. her selam sonunda semazen kollarını göğsünde çapraz bağlayarak görünüşüyle bir’i temsil eder, bu duruş yaratıcının birliğine şehadettir.

4. Transferler – Tüm misafirlerimiz havaalanı ve şehirlerarası otobüs terminalinden lüks araçlar ile alınacak ve tatil bitişinde geri bırakılacaktır.

5. Hamam – Antik Roma hamamlarının günümüz banyo kültürüne uyarlanmış hali, sizleri rahatlatmak ve yolculuğun stresini atmak için ağırlayacak.

 

Not: Lütfen bu paketi satın almak ve avantajlarından faydalanabilmek için www.bookingballoons.com adresimizi ziyaret ediniz. Bu sayfa tanıtım amaçlıdır.

 

 

Eco Tour 3 – Cappadocia

Afiş3 Eng 982x

The area is a popular tourist destination, as it has many areas with unique geological, historic, and cultural features.

The region is located southwest of the major city Kayseri, which has airline and railway service to Ankara and Istanbul and other cities.

The most important towns and destinations in Cappadocia are Urgup, Goreme, Ihlara Valley, Selime, Guzelyurt, Uchisar, Avanos and Zelve. Among the underground cities worth seeing are Derinkuyu, Kaymakli, Gaziemir and Ozkanak. The best historic mansions and cave houses for tourist stays are in Urgup, Goreme, Guzelyurt and Uchisar.

Hot-air ballooning is very popular in Cappadocia and is available in Goreme. Trekking is enjoyed in Ihlara Valley, Monastery Valley (Guzelyurt), Urgup and Goreme.

So, we organised a collective tour package for our guests.

Tour Package includes:

1. Hot Air Balloon Flight – Panaromic Flights are organised after sunrise. So, you fly more comfortable and reliable because of the air traffic. In addition, there is an opportunaty to take better photos of valleys and other stone formations. Because the sun light reflects of rocks better than before sunrise. In this case, it is thought that there is a special flight period and area, organised only for your satisfaction. Finally, this is the basic cause of named “Panaromic Flights”.

Includes:

*  Full passenger insurance

* Minimum flight duration is one hour (according to the air condition)

* 6000 – 8000 feet height

* Transportation from/to hotel

* Champagne Celebration on landing

* Flight Certificate        

2. Accommodation – Boutique style cave hotels (hot water, wireless, bb).  One night accommodation.

Note: In case of the extension of registration, 50 Euros will be addited to total price per person/day.

3. Turkish Night / Whirling Dervishes – Whirling Dervishes ceremonies start at 21:00 in winter and 21:30 in summer every night. The whole ceremony takes around one hour and we offer ‘Serbet’, a religious drink, after the ceremony. Turkish Heritage Travel picks you up from your hotel in Goreme or other towns of Cappadocia half an hour earlier, which will give you enough time to see the parts of the caravanserai prior to ceremony (Dinner is included).

4. Transfers – We welcome you at the Airport Kayseri or Nevşehir when you arrive in Cappadocia. After you finished your holiday, we bring you up to the airport by comfortable and luxery wehicles.

 5. Turkish Bath – It is a wonderfull opportunaty to relax at antique hamams.

 Please visit www.bookingballoons.com to book and purchase this tour package.