Calender

Nisan 2019
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Eyl    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kapadokya Balon Turu

Eko Tur 1 – Kapadokya

Afiş1-982x

Kapadokya Balon Turu ve Konaklama
Diğer adıyla “Güzel atlar diyarı” olarak anılan Kapadokya, 60.000 yıllık kaya oluşumları, ikibin yıllık dini zenginlikleri, kültür mirası, tabiat güzellikleri, kayadan oyma eserleri  ve sağlam turizm altyapısı ile siz değerli misafirlerini ağırlamak için herzamanki gibi hazır.
Bu kapsamda bizler, sizlerin de bu eşsiz oluşumları yerinde görebilmeniz, balon uçuşları ile unutulmaz anılara sahip olabilmeniz ve dostlarınızla paylaşabilmeniz için ekonomik paketler hazırlamış bulunuyoruz.
Paket içeriği:
1. Balon Uçuşu – Panaromik uçuşlarımız standart kalkış saatinin baz alınmadığı, daha sakin ortamda bir kalkış yapılan, hava trafiğinin yoğun olmadı bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Bu sayede daha emniyetli ve daha fazla görsele sahip, şölen havasında bir uçuş sunulmaktadır. Bu açıdan düşünüldüğünde, sizlere özel bir uçuş sahasının oluşturulduğu söylenebilir. Üstelik bazen gün doğumu ile birlikte, bazen de doğumunundan hemen sonra kalkış yapıldığı için, peri bacaları, diğer kaya oluşumlar ve de yeşil tabiat harikaları üzerindeki gün ışığı ile oluşan yansımaların görülmesi daha yoğun yaşanacaktır. Bu sebepledir ki, bu uçuşumuza “Panaromik Uçuş” adını vermiş bulunmaktayız.
Uçuşa Dahil Olan Hizmetlerimiz:
* Full paket yolcu sigortası
* En az 1 saatlik uçuş süresi (hava koşullarına bağlı olarak)
* 6000 – 8000 feet maksimum yükseklik
* Otel transferleri
* İnişte şampanyalı kutlama
* Uçuş sertifikası
2. Konaklama – Standart taş otellerde 1 gece konaklama (sıcak su, internet, kahvaltı).
Not: İlave geceleme istendiği durumlarda, kişi başı geceleme farkı 75TL olarak yansıtılacaktır.
3. Türk Gecesi /Sema Gösterisi – Sema Türk kültürünün, tarihinin ve inancının bir parçası olmasının yanı sıra, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin (1207-1273) vecde ulaşma aracıdır. Mükemmelliğin mistik döngüsünün değişik anlamlarını yedi bölümde sembolize eder (Göğe yükselme-Mirac).
Sema ayini insanın aşk yoluyla egosunu terk ederek, gerçeği bulup ve Mükemmele ulaşarak mistik bir yolculukla ruhsal olarak göğe yükselmesini simgeler. Sonra olgunlaşmış ve daha üstün bir mükemmelliğe ulaşmış bir insan olarak, aşk için ve inanç, sınıf ve ırk hakkında  fark gözetmeden tüm aleme hizmet için ruhsal yolculuğundan geri döner. Derviş başlığı (egosunun mezar taşı) ve beyaz eteğiyle (egosunun kefeni) siyah pelerinini çıkararak ruhsal olarak gerçeğe doğar, Sema’nın aşamalarından geçerek ruhsak olgunluğa yolculuk edip ilerler. Sema’nın başlangıcında ve her aşamasında kollarını çaprazlayarak bir numarayı temsi eder ve Tanrı’nın vahdetine şahitlik eder. Dönerken kolları açıktır, Tanrı’nın ihsanını kabul etmeye hazır olan sağ eli gökyüzüne, Hakka bakan sol eli toprağa dönüktür, sağdan sola doğru ekseni etrafında döner. Bu onun Tanrı’nın manevi hediyesini insanlara tebliğ yoludur. Kalbinin etrafında sağdan sola doğru dönerken, tüm insanlığı, tüm alemi şefkat ve sevgiyle kucaklar.
Sema’nın değişik anlamları olan çeşitli bölümleri vardır
A-     Aşkı temsil eden Peygambere ondan önceki tüm Peygamberlere methiye Nat-Şerif ile başlar.
Onları övmek hepsini yaratmış olan Tanrı’yı övmek demektir.
B-      Bu methiyeyi Yaratanın Kutsal emrini sembolize eden kudüm sesi izler…”Kun=Be”
C-      Sonra  ney taksimi yapılır, bu her şeye hayat veren ilk nefesi: Kutsal Nefesi” temsil etmektedir.
D-     Dördüncü kısım peşrev eşliğinde semazenlerin birbirlerine selam vererek üç defa tekrarlanan dairevi yürüyüştür, bu şekillerden ve gövdelerden saklanmış ruha ruhun selamını simgeler.
E-      Sema ayini. selam denilen dört kısımdan meydana gelir. her selam sonunda semazen kollarını göğsünde çapraz bağlayarak görünüşüyle bir’i temsil eder, bu duruş yaratıcının birliğine şehadettir.

Akşam yemeği dahildir.
4. Transferler – Tüm misafirlerimiz havaalanı ve şehirlerarası otobüs terminalinden lüks araçlar ile alınacak ve tatil bitişinde geri bırakılacaktır.

www.bookingballoons.com sitesinden satın alabilirsiniz. Bu kampanya 10 Ekim 2014 – 10 Nisan 2015 tarihleri arasında geçerlidir.

Comments are closed.